Istota dobrego okna tkwi w szybie. Spokojnie…nie musisz się na niej znać, zostaw to nam, a sam wybierz wyłącznie funkcje jakie szyba ma pełnić w Twoich odnowionych oknach.
Co znajdziesz w naszych szybach?
Bazowe szkło
Szkło typu float, o naturalnej barwie, doskonałych własnościach optycznych i estetycznych, które wykorzystujemy w naszych pakietach szybowych.
Powłoka Solarna
Przezroczysta powłoka z tlenków metali, która naniesiona na szkło bazowe nadaje mu własności ochrony przeciwsłonecznej zapewniając mniejsze nagrzewanie się pomieszczeń w upalny dzień.
Powłoka niskoemisyjna
Cienka, przezroczysta warstwa metali, która naniesiona jako powłoka na szkło bazowe odbija promieniowanie cieplne, zatrzymując ciepło wewnątrz pomieszczeń.
Szyba warstwowa (laminowana)
To układ dwóch lub więcej formatek szkła połączonych folią. Takie szkło jest traktowane jako bezpieczne, w przypadku rozbicia odłamki szkła pozostają na folii, co ogranicza zranienie.
Przestrzeń międzyszybowa
To przestrzeń między dwoma taflami szkła, która jest wypełniona gazem szlachetnym – Argonem, dzięki niemu ograniczamy straty ciepła związane z konwekcją.
Folia akustyczna
Specjalna folia zastosowana w szybie warstwowej, dzięki której jesteśmy w stanie zwiększyć izolacyjność akustyczną, a tym samym ograniczyć niechciane dźwięki dochodzące zza okna.
Ciepła ramka
To element szyby zespolonej dystansujący dwie tafle szkła, wykonany z kompozytu tworzyw sztucznych. Zastosowanie ciepłej ramki zamiast jej aluminiowego odpowiednika, o wiele lepiej powstrzymuje ucieczkę ciepła związaną z przewodzeniem materiałów oraz zapobiega wykraplaniu się pary wodnej na powierzchni szyby od strony pomieszczenia.
Sito molekularne
Środek suszący wewnątrz ciepłej ramki, odpowiadający za pochłonięcie wilgoci w pakiecie szybowym, tym samym nie dopuszczając do jej wykroplenia pomiędzy szybami.
Poznaj funkcje oferowanych szyb
Dla Twojej wygody ograniczyliśmy ilość oferowanych produktów. Przygotowane pakiety szybowe pełnią różne funkcje w oknach – warunkiem podstawowym jest ograniczenie strat energii.
Bez względu na wybrany pakiet możesz wyposażyć szyby w specjalną powłokę chroniącą pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się latem – ciesz się światłem słonecznym od nowa.
Wybierz ten pakiet, jeśli zależy Ci jedynie na poprawie komfortu termicznego.
Wskaż ten pakiet, jeśli oprócz komfortu i spokoju cenisz sobie bezpieczeństwo domowników.
Zaznacz tę opcję, jeśli zależy Ci na komforcie termicznym oraz lepszym wyciszeniu pomieszczeń.
Dodaj powłokę ograniczającą nagrzewanie się pomieszczeń od słońca
Ciepło OdNowa
Zatrzymaj ciepło w pomieszczeniach i obniż rachunki za ogrzewanie
Popraw współczynnik przenikania ciepła szyby (Ug) nawet o 60%
Ogranicz ucieczkę energii poprzez liniowy mostek termiczny dzięki zastosowaniu ciepłej ramki w miejsce aluminiowej
Bezpiecznie OdNowa
Ogranicz ryzyko skaleczenia w przypadku rozbicia szyby
Chroń swoich najbliższych oraz siebie
Zwiększ trudność przypadkowego jak i celowego rozbicia szyby
Cicho OdNowa
Ogranicz dobiegający zza okna hałas, dzięki czemu:
- wreszcie wypoczniesz
- zadbasz o swoje zdrowie
- praca i nauka będzie efektywniejsza
Zwiększ izolacyjność akustyczną nawet o 10 dB
Słońce OdNowa
Funkcja możliwa do zastosowania w każdym pakiecie
Ogranicz nagrzewanie się pomieszczeń latem bez potrzeby użycia klimatyzacji
Ciesz się dobiegającym światłem słonecznym jak w przypadku zwykłej szyby
Ciepła ramka
Dla Twojego komfortu nie bawimy się w półśrodki, dlatego w każdej z naszych szyb znajdziesz zaawansowaną termicznie ramkę dystansową – tzw. ciepłą ramkę.
Najsłabszym termicznie elementem szyby zespolonej jest krawędź – stąd potrzeba stosowania ciepłej ramki dystansowej zamiast tradycyjnej ramki aluminiowej, która dobrze przewodzi a więc powoduje ucieczkę ciepła.
Doskonałą barierą termiczną jest ramka Swisspacer Ultimate, która sprawia że krawędź szyby pozostaje ciepła – w rezultacie mniej energii ucieka, a koszty ogrzewania maleją.
Cieplejsza krawędź zespolenia to także mniejsze ryzyko wystąpienia kondensacji pary wodnej, co oprócz efektów estetycznych zmniejsza ryzyko powstania pleśni.
DOBRZE WIEDZIEĆ
Zachęcamy do lektury naszych artykułów.