Odnowa Okna

Dzięki naszej usłudze Twoje obecne okna PVC będą funkcjonować wiele lat, a Ty sam zaoszczędzisz energię i będziesz mieszkać bardziej komfortowo!

ODNOWA OKNA polega na rzetelnej ocenie Twoich okien i poddanie ich kompleksowej odnowie, począwszy od wymiany pakietu szybowego dopasowanego do Twoich potrzeb, po pełny serwis szczelności i regulacji mechanicznej

Warto zastanowić się nad stanem swoich okien PVC jeśli:

Czujesz od nich nadmierny chłód w okresie jesienno-zimowym

Dostrzegasz skraplającą się wilgoć oraz brud między szybami

Doskwiera Ci hałas z zewnątrz

Latem w pomieszczeniach jest zbyt gorąco

Masz trudności z zamykaniem oraz otwieraniem skrzydeł

Masz pakiet dwuszybowy

W zgodzie z naturą

Wszystko to w zgodzie z naturą
– wymienione zestawy szybowe poddamy recyklingowi

Okna PVC charakteryzuję się wysoką wytrzymałością, regularnie
serwisowane mogą spełniać swoją rolę przez dziesiątki lat, warto
je powierzyć fachowcom póki nie jest za późno.

Do odnowy każdego okna podchodzimy indywidualnie, zwracamy uwagę na wiele elementów

+

Mechanizmy

Przyjrzymy się i wyregulujemy mechanizmy uchylno-rozwierne okna.

+

Pakiety szybowe

Poprawimy termikę lub dodamy nową funkcję Twoim oknom poprzez wymianę odpowiednio dobranych pakietów szybowych.

+

Okucia

Sprawdzimy poprawność działania oraz zakonserwujemy okucia.

+

Klamki

Przywrócimy łatwość otwierania i zamykania okna, jeśli potrzeba wymienimy uszkodzoną klamkę na nową.

+

Zaczepy

Uszkodzone, wytarte zaczepy i dociski naprawimy lub wymienimy na nowe.

+

Uszczelki

Wymienimy uszczelki na nowe, dzięki którym nie będziesz czuć efektu „wiania z okna”.

A wszystko to bez

  • Stresu
  • Straty czasu
  • Zbędnego remontu
  • Nieprzewidzianych wydatków

Konfiguracja oraz obsługa zamówienia została uproszczona do minimum, a całość odbywa się online.
Pomiar oraz serwis wykonują profesjonaliści od lat działający na rynku.

Wiemy doskonale jak kłopotliwy i stresujący może być każdy remont, a parametry produktów budowlanych są czasem czarną magią – dlatego usługę serwisową odnowaokna.pl stworzyliśmy w sposób najmniej Cię absorbujący.

Sprawdź jak to działa

Odpowiednio dobraliśmy pakiety szybowe, aby poprzez swoje parametry spełniały funkcje których potrzebujesz – nie musisz posiadać wiedzy technicznej, w łatwy sposób dokonasz dobrego wyboru.

Twoje nowe szyby

Blisko 85% polskich inwestorów wybiera okna PVC

Zerknij na historię okien w Polsce:

lata 60
1974
koniec lat 70
lata 80
lata 90
od 2000
od 2010
od 2018
dziś

W latach 60tych instalowane były okna skrzynkowe oraz ościeżnicowe o bardzo słabych parametrach izolacyjności termicznej – Uw>= 3,5W/(m2*K).

Podstawą konstrukcji jest krosno i ościeżnica, do których mocowało się podwójne skrzydła otwierane do środka.

Największym problemem tych okien była szczelność, szczególnie uciążliwa przy silnych wiatrach i dużych mrozach.

W roku 1974 zostaje otworzona pierwsza fabryka okien PVC w Polsce, w Czeladzi. W latach ’70 posiadała jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie, o potencjalnie produkcyjnym ponad 190 tysięcy okien rocznie.

prawa autorskie: Mateusz Bigaj
źródło: http://mateuszbigaj-urbex.blogspot.com/

Aż do końca lat 70. szybę w oknach najczęściej dalej stanowiło pojedyncze szkło monolityczne o niskich parametrach termoizolacyjnych (Ug=5,8 W/(m2*K)), więc o dzisiejszym odczuwaniu komfortu nie mogło być mowy.

 

W latach 80tych standardem rynkowym stała się szyba zespolona składająca się z dwóch tafli szkła z uwięzionym między nimi powietrzem – takie wczesne zespolenie charakteryzowało się współczynnikiem Ug na poziomie 2,8 W/(m2*K).

Jednocześnie pod koniec lat 80. mocno zaczęła się rozwijać technologia produkcji bardziej zaawansowanych izolacyjnie profili PVC.

W latach 90. okna PVC na dobre zagościły w domach Polaków wypierając swą popularnością okna drewniane. Standardem stały się 3, a z czasem 5 komorowe profile.

Jednocześnie w pakietach szybowych producenci zaczęli używać gazów szlachetnych (argon) w miejsce uwięzionego powietrza.

Z początkiem lat 2000 zaczęły pojawiać się profile o 5 i większej liczbie komór – niestety nierzadko były to wyłącznie zabiegi marketingowe.

Producenci pakietów szybowych również rozwijali technologię produkcji i w latach 2000 zaczęto stosować specjalne powłoki izolacyjne – niskoemisyjne, dzięki którym parametry cieplne oferowanych okien znacząco się poprawiły.

Po 2010 roku zaczęto sprzedawać okna na profilach PVC mogących unieść ciężar trzyszybowych pakietów, które to zaczęły być coraz częściej wybierane przez inwestorów indywidualnych z uwagi na ich zwiększone parametry termoizolacyjne. Mimo wszystko z uwagi na cenę całego okna dalej na rynku królowały pakiety dwuszybowe.

Dopiero od 2018 roku, wraz ze zmianą obowiązujących na rynku Warunków Technicznych związanych z parametrami termoizolacyjnymi, nastał wymóg instalowania nowych okien z odpowiednimi profilami PVC oraz trzyszybowymi pakietami szklenia.

Dzisiejsze okna PVC z odpowiednio dobranymi pakietami szybowymi zapewniają nieporównywalnie większy komfort życia w budynkach, przede wszystkie wyraźnie ograniczają straty ciepła zimą, a więc pomagają zaoszczędzić kosztowną energię potrzebną do ogrzania pomieszczeń.

Co przyniosą kolejne lata? Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że falę termorenowacji celem dalszego ograniczania zużycia energii w gospodarstwach domowych, gdzie duży nacisk będzie kładziony na poprawę instalowanych w poprzednich latach okien ze słabymi pakietami szyb. Duży i najstarszy odsetek okien będzie nadawał się na wymianę, z resztą poradzą sobie Serwisanci z OdnowaOkna.pl