Wymiana szyb w leśnym zaciszu – cieplej i szykowniej!

Domek w leśnym zaciszu - OdnowaOkna

Kolejna realizacja OdnowaOkna jest o tyle ciekawa, że dotyczy niedużego domku położonego z dala od ruchliwych dróg, traktowanego przez właścicieli jak wymarzone miejsce odpoczynku na łonie natury. Choć nie mieszkają tam na stałe, leśna rezydencja jest ich oczkiem w głowie i kiedy tylko okoliczności i inne plany pozwalają, korzystają z uroków otaczającej przyrody, dbając o to, by sam domek był przytulny, komfortowy, nie zapominając o estetyce, która ma ogromny wpływ na dobrostan i relaks całej rodziny.

Impulsem do odnowy okien w leśnym zaciszu oprócz walorów cieplnych 8 okien była też chęć podniesienia walorów wizualnych dzięki pozbyciu się niemodnych szprosów okiennych. Wymiana szyb dotyczyła zespoleń szybowych w 8 kwaterach, z czego 6 to skrzydła ruchome, a 2 nieruchome (fix).

Stare szyby jednokomorowe o grubości 24mm z aluminiową ramką dystansową oraz szprosami między taflami szkła wymieniono na pakiet Ciepło OdNowa, o grubości 24mm (Ug=1,1 W/(m2*K)) z ciepłą ramką dystansową Swisspacer Ultimate – w kolorze jasnoszarym.

Serwis objął także wymianę uszczelek przylgowych skrzydła oraz ramy w każdym oknie, a także regulację i smarowanie mechanizmów – dzięki temu odnowione okna zyskują trwałość i pełnię parametrów termicznych właściwych dla zastosowanego pakietu.

Część okien była i jest wyposażona w rolety wewnętrzne montowane w górnej części ramy – jako że kasety nie nachodzą na górne listwy przyszybowe, nie był konieczny demontaż kaset na czas wymiany szyb. Nieco więcej uwagi wymagałyby okna wyposażone w rolety z bocznymi prowadnicami – najczęściej wymaga to demontażu (odklejenia) prowadnic i może wiązać się z koniecznością wymiany na nowe.