Wielopokoleniowy dom w Ornontowicach

OdnowaOkna_dom_Ornontowice

Wiekowe, bo ponad 25-letnie, ale zadbane okna? Czy da się coś z nimi zrobić, aby poprawić ich termikę? Oczywiście, że się da – to zadanie wręcz skrojone dla Odnowa Okna!  

Wielopokoleniowy dom, który niejedną renowację już widział. Istniejące okna były instalowane przeszło 25 lat temu, w większości z nich profil skrzydła 60 mm z szybą jednokomorową o grubości 20 mm i ramką aluminiową. Czy takie przypadki warto odnawiać? Warto, ponieważ osadzenie ram w murze zostało wykonane poprawnie i brak jest uszkodzeń mechanicznych – dlatego należało skupić się na szybach i poprawie szczelności.

Termomodernizacja – odnowa okien PVC

Zastane szyby były bez powłoki termicznej oraz wypełniania argonem, ich parametry cieplne były bardzo słabe, Ug=3,0 W/(m2*K). Z uwagi na wąski profil skrzydeł, zaproponowane nowe szyby musiały mieć dokładnie taką samą grubość jak stare, czyli 20 mm – stosując jednak odpowiednią powłokę termiczną oraz argon jako wypełnienie uzyskaliśmy współczynnik przenikania ciepła Ug=1,2 W/(m2*K). Wymiana na 3-szybowe okno dała poprawę parametrów cieplnych aż o 60%! Do tego należy dołożyć efekt eliminacji liniowego mostka termicznego poprzez wymianę  aluminiowych ramek dystansowych na ciepłe ramki, charakteryzujące się o wiele większym oporem energii – a to oznacza wyraźne ograniczenie wykraplania się wilgoci na krawędzi szyb. Wymiana uszczelek na nowe wraz z regulacją mechanizmów poprawiła aspekt szczelności i docisku skrzydeł do ram. Przeprowadzona usługa serwisowa pozwoli mieszkańcom domu na użytkowanie istniejących okien jeszcze przez wiele lat, ale już w bardziej komfortowych warunkach.  

Budynek: Dom jednorodzinny (wielopokoleniowy), wolnostojący, starszy od wielu z nas.  

Okna: 19 skrzydeł o dużej jak na czas instalacji powierzchni, kolor profilu biały, rok produkcji 1994-1997. Profil okienny niepozwalający na instalację pakietu trzyszybowego.  

Stare szyby: pakiety dwuszybowe o szerokości 20 mm z ramką aluminiową. Współczynnik przenikania ciepła szyby Ug=3,0 W/(m2*K).  

Zakres serwisu:  

Instalacja produktu Ciepło OdNowa – Pakiet dwuszybowy o grubości 20 mm wraz z ciepłą ramką dystansową w kolorze szarym.  

Regulacja oraz smarowanie mechanizmów  

Wymiana uszczelek przylgowych ramy oraz skrzydła.  

Czas trwania prac serwisowych –  7 godzin.