Odnowa Okna nadaje drugie życie oknom w gliwickiej siedzibie Swisspacer

OdnowaOkna_Swisspacer_Gliwice

Początek 2024 roku to dla gliwickiej siedziby Swisspacer zupełnie nowe otwarcie! Dzięki motywacji pracowników Swisspacer – marki należącej do Saint-Gobain – do zmian w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz sprawnej współpracy z serwisem Odnowa Okna tylko w ciągu 8 godzin na początku stycznia udało się dokonać wymiany stolarki aluminiowej w budynku biurowym przy hali produkcyjnej SWS.

Termomodernizacja okien PCV objęła serwis 9 okien z wymianą starych jednokomorowych zespoleń na nowe dwukomorowe (3-szybowe) o grubości grubość 44mm (Ug=0.5) z ciepłą ramką Swisspacer oraz  powłoką przeciwsłoneczną Cool-Lite SKN 176, a także regulację i smarowanie mechanizmów.

Projekt ten jest doskonałym przykładem współpracy i synergii pomiędzy marką Swisspacer i serwisem Odnowa Okna – dla obu stron zrównoważony rozwój jest istotnym bodźcem do działania.

Serwis OdnowaOkna.pl, uruchomiony w ramach Saint-Gobain Solutions Polska, oferuje usługi adresowane do właścicieli mieszkań i domów, ale także zarządców budynków wielorodzinnych, samorządowych czy komercyjnych, polegające na kompleksowej odnowie okien bez wymiany profili okiennych. Poprawiając właściwości termiczne szklenia możemy obniżyć jeden z najważniejszych parametrów, jakim jest współczynnik przenikania ciepła całego okna (Uw), jednocześnie zapewniając komfort przebywania we wnętrzach, dzięki odpowiedniej ilości wpadającej energii słonecznej (cieplnej) oraz światła.

Swisspacer, z kolei, jako producent ciepłej ramki dystansowej wchodzącej w skład szyb zespolonych ograniczającej przenikanie ciepła w oknie wie doskonale jak ważny jest rodzaj montowanej szyby zespolonej, dlatego aby zmniejszyć emisję CO2 podczas ogrzewania lub chłodzenia gliwickich biur, zdecydowano się zwiększyć wydajność okien. Efekt? Cieplej, ciszej i bardziej komfortowo!