Ciepło OdNowa w śląskim domu

Odnowa Okna - realizacje Ruda Śląska

Jedną z pierwszych realizacji serwisu Odnowa Okna była wymiana okien w tradycyjnym budynku z cegieł na terenie Górnego Śląska. Właściciele domu wyposażyli go w fotowoltaikę oraz ogrzewanie elektryczne. Jednak wnioskując z odczuwalnie niższej temperatury i podwyższonego poziomu wilgotności w okolicy okien można było zaobserwować, że część skrzętnie oszczędzanej energii cieplnej wydostaje się z mieszkania właśnie tą drogą.

Zlecona ekspertyza – pomiar przez fachowca Odnowa Okna – potwierdziła podejrzenia. Jednoskrzydłowe okna śląskiego domu, zamontowane w 2005 roku, zdecydowano się poddać odnowie poprzez wymianę 24-milimetrowego dwuszybowego pakietu na dopasowany wymiarowo do dostępnej przestrzeni, 42-milimetrowy pakiet trzyszybowy Ciepło OdNowa (Ug=0,6)  z naszej oferty.

Nowy pakiet szybowy uzupełniony o ciepłą ramkę Swisspacer Ultimate w kolorze czarnym zapewnia znaczną poprawę walorów termicznych, a niejako przy okazji – poprawę parametrów akustycznych, czyli skuteczniejsze oddzielenie wnętrza domu od hałasów z zewnątrz.

Aby w pełni wykorzystać potencjał energooszczędności drzemiący w pakiecie Ciepło OdNowa, fachowiec Odnowa Okna dokonał także wymiany uszczelek przylgowych ramy i skrzydła okiennego, a na koniec nasmarował i wyregulował mechanizmy okienne.

Cała usługa nie wymagała kucia ani innych „brudnych” prac remontowych i trwała zaledwie 5 godzin.